درباره ما

تاریخچه ی فعالیت:
گروه صنعتی عالم آرا (سهامی خاص) از خرداد 1385 فعالیت خود را به منظور احداث کارخانه های صنعتی الیاف شیشه و صنایع وابسته به آن از قبیل احداث کارخانه تولیدی لوله های GRP آغاز نموده است.

موقعیت کارخانه:
کارخانه تولیدی لوله های GRP گروه صنعتی عالم آرا در شهرستان مرند کیلومتر 12 جاده ی تبریز در زمینی به مساحت 21 هکتار واقع گردیده است. سالن های تولیدی لوله های GRP در قطرهای مختلف در مساحتی بالغ بر 40000 مترمربع احداث گردیده است.

 

ماشین آلات و تجهیزات جانبی از شرکت های اروپایی خریداری گردیده و توسط متخصصان خارجی و ایرانی نصب و راه اندازی شده است. برای استفاده ی بهینه و مناسب از مجموعه ی امکانات در اختیار گروه و برای رعایت صرفه و صلاح اقتصادی، برنامه ریزی های لازم انجام شده و با استفاده از نرم افزارهای سیستم مدیریتی، مجموعه شرایط و فرآیندهای وابسته هدایت می گردد.
منطقه ی مرند در شمال غرب استان آذربایجان شرقی، در شمالی ترین منطقه ی ایران واقع شده است که از شمال به رودخانه ارس، از شرق به اهر (ارسباران) از جنوب به تبریز و شبستر و از مغرب به شهرستان خوی و ماکو محدود می شود.

شهرستان مرند با وسعت 4640 کیلومتر مربع از دیرباز یکی از کانون های مهم صنعتی در استان بوده و کارخانه های متعددی در آن راه اندازی و توسعه یافته است.

نیروی انسانی:
نیروی انسانی مورد نیاز خطوط تولیدی در سطوح کارشناسی و بالاتر با گرایش های مختلف تخصصی برای دوره های فنی و مهندسی به خارج اعزام شده و پس از طی آموزش های لازم و اخذ گواهینامه ی مربوطه مشغول فعالیت می باشند.
همچنین به منظور همکاری موثر نیروی انسانی شاغل، آموزش های تخصصی لازم قبل از استخدام توسط کارشناسان گروه به آنان داده شده است.
استانداردهای کیفیت
پایش های لازم در تمامی مراحل کاری اعم از مواد اولیه ورودی، حین تولید و محصول تولید شده بر اساس استاندارد های ملی و بین المللی انجام می گیردکه لیست خلاصه استانداردها به شرح زیر می باشد.

لوله ی جی آر پی (GRP):
لوله ی جی آر پی (Glass Fiber Reinforced Polyester Pipe) نوعی لوله کامپوزیتی است که از مواد اولیه ی زیر تشکیل یافته است:
1-  انواع الیاف شیشه
2-  رزین پلی استر
3- سلیس با درجه ی خلوص بالای 95 درصد و دانه بندی معین
4- مواد افزودنی پلیمری (مانند کاتالیزورها، سخت کننده ها و شتاب دهنده ها)

کاربرد لوله های جی آر پی:
لوله های جی آر پی علاوه بر کاربردهای بیشمار در مصارف عمومی همچون انتقال آب آشامیدنی شهری و صنعتی، در بخش های مهمی از صنعت و تولید نظیر شبکه های آبیاری، لوله های زیر دریا، سیستم های آتشنشانی، فاضلاب و سیستم های خنک کننده نیز کاربردهای وسیع و مهمی دارند.

فرآیند تولید:
همچنین لازم به یاد آوریست که کلیه محصولات این شرکت با استفاده از تکنولوژی و مواد اولیه روز دنیا و بر اساس استانداردهای ASTM , ISIRI , AWWA , ISO تولید گشته و در اختیار مشتری قرار می گیرند.